ثبت سفارش در چای مارکت

مشتری محترم، برای ثبت سفارش خرید چای و دمنوش، باید اطلاعات تماس خود شامل: نام، نام خانوادگی، شماره موبایل و آدرس دریافت سفارش را در مرحله تکمیل سفارش وارد کنید. این اطلاعات برای ایجاد یک حساب کاربری برای پردازش و ارسال سفارشات شما استفاده می شود.

پرداخت

پرداخت وجه سفارش به دو طریق کارت به کارت از طریق بانک مبدا شما و یا از طریق درگاه امن بانکی روی بستر شبکه شاپرک انجام می‌شود.

پس از پرداخت رسید تراکنش به همراه شماره سفارش و اطلاعات تایید نهایی سفارش از طریق پیام کوتاه خدمت حضورتان ارسال می‌شود.

خبرنامه پیامکی چای مارکت

ما بطور کلی بعد از عضویت شما در فروشگاه اینترنتی چای مارکت خبرنامه های فصلی را برایتان ارسال می‌کنیم. همواره می‌توانید در صورت عدم تمایل به دریافت خبرنامه دریافت پیامک را لغو کنید.

همچنین با خرید برخی محصولات، نکات مهم برای بهترین روش استفاده از برخی محصولات را از طریق پیامک بصورت خودکار بدست شما میرسانیم.

تحویل سفارش ها

سفارشات در تهران از طریق پیک عادی در روزهای فرد، پیک فوری 3 الی 24 ساعت، پست به دو روش پیشتاز یا ویژه به انتخاب شما تحویل می‌شود. انتخاب روش تحویل در مرحله تسویه حساب انجام میشود.

سفارشات در سایر شهرها از طریق پست پیشتاز یا ویژه بر اساس مبلغ سبد خرید ارسال می‌شود.

همچنین تخمین مدت زمان تحویل در صفحه تسویه حساب بر اساس تاریخ روز نمایش داده میشود. ما همواره میانگین مدت زمان تحویل سفارشات را در تهران و سایر شهرها به صورت جداگانه بررسی میکنیم و سعی میکنیم تا بازه صحیح را قبل از ثبت نهایی سفارش به شما اعلام کنیم.

بسته بندی محصولات

تمام محصولات فروشگاه اینترنتی چای مارکت در بسته بندی Food Grade کاملا بهداشتی و بصورت پلمپ ارسال می‌گردد. لذا در صورت مشاهده بسته بندی مخدوش از دریافت مرسوله خودداری نموده و سریعا مورد را از طریق تلفن یا چت آنلاین به اطلاع پشتیبانی چای مارکت برسانید.

ثبت شکایات

در صورت نیاز به ثبت هر گونه شکایت جهت هماهنگی با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

  • 02191300460
  • 02191302065
  • 02191302085
  • 02177860862